top of page

Uzm. Klinik Psikolog
Çağla Gider Göçen

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Kent Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji programındaki yüksek lisansını “Okul Öncesi Çocukların Mizaç Özellikleri, Annelerin Psikolojik İyi Oluş Düzeyleri ve Ebeveyn Tutumları Arasındaki İlişki” isimli proje ile tamamlamıştır.


Lisans eğitimi sırasında Darülaceze, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde gönüllü projelerde yer almış; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Ana Bilim Dalı’nda ve farklı kolejlerde staj yapmıştır.
 

2012-2014 yıllarında bir rehabilitasyon merkezinde çalışmış, sonrasında ise anaokulları ve kolejlerde rehber öğretmen olarak görev almıştır.
 

Çocuk ve ergenlerle psikoterapi sürecinde Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Filiz Çetin), Deneyimsel Oyun Terapisi (Nilüfer Devecigil), Bilişsel Davranışçı Terapi (Serap Özer) ve EMDR (Ümran Korkmazlar - Çocuk ve Ergenlerle EMDR) yöntem ve tekniklerinden yararlanmaktadır.


Aynı zamanda çocuk ve ergenlerle çalışırken çocuk çizimleri (Rorschach ve Projektif Testler Derneği - Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi), AGTE – Ankara Gelişim Envanteri, Bender Gestalt Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Good-Enough Harris Bir Adam Çiz Testi, S.D. Porteus
Labirentler Testi, Peabody Resimli Kelime Tanıma Testi, Catell Zeka Testi, Frostig Gelişimsel- Görsel Algı Testi uyguladığı test ve teknikler arasındadır.
WISC-4 (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği-IV) uygulayıcı eğitimini 2020 yılında (Türk Psikologlar Derneği), CAS uygulayıcı eğitimini (Tamer Ergin) de 2021 yılında tamamlamıştır.


Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve EMDR Türkiye Derneği üyesidir.

Çalışmalarına Evo Psikoloji'de devam etmektedir. 

%C3%A7a%C4%9Fla%20foto%20(2)_edited_edited.jpg
bottom of page