Uzm. Klinik Psikolog

Meral Yıldırım Keskin

 

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, yüksek lisansını Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır.

İstanbul Psikodrama Enstitüsü/ İstanbul Uluslararası Zerka Moreno Enstitüsü’nde psikodrama eğitimi  alarak Psikodrama Terapisti ünvanını almıştır. Bitirme tezi Çift Psikodramasında Genososyogram (aile ağacı) üzerinedir.

Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi (EFTA-TIC) sertifikalı Aile ve Çift Terapisi temel ve ileri düzey eğitimlerini IFTI Psikoterapi’de tamamlayarak Aile ve Çift Terapisti ünvanını almıştır. Ayrıca CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği)‘nin Cinsellik ve Cinsel Tedaviler  1.& 2. Modül eğitimini almıştır.

Rorschach& Projektif Testler Derneği’nden Rorschach (Mürekkep Lekesi Testi), CAT, TAT ile Türk Psikologlar Derneği’nden MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) eğitimlerini almıştır.

Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma) 1. ve 2. Modül eğitimini tamamlamıştır.

1996 yılından itibaren eğitim kurumlarında,  2003 yılından itibaren  psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışmalarına devam etmiştir.

Evo Psikoloji'de yetişkinler, aile ve çiftlere danışmanlık hizmeti vermektedir. İlişkiler ve ilişki sorunları, aile içi problemler, eş seçimi, evlilik danışmanlığı, boşanma danışmanlığı, ebeveynlik, duygusal ve yaşantısal problemler üzerinde çalışmakta olup psikodrama yaşantı grupları, çiftlere yönelik grup çalışmaları, ilişkiler üzerine grup çalışmaları, psikosomatik rahatsızlıklarla başetmeye yönelik grup çalışmaları, ergenlerle grup çalışmaları yapmaktadır. Çalışmalarında EMDR ve psikodrama tekniklerini de uygulamaktadır.

Türk Psikologlar Derneği, Aile ve Evlilik Terapileri Derneği, ve EMDR Derneği üyesidir.

meralft_edited_edited_edited.png

Bize Mesaj Atabilirsiniz...

Tebrikler! Mesajınız alındı.