top of page
Park Mutlu Aile

En zorlu kariyer "Ebeveynlik" konusunda sizleri desteklemek üzere iki ayrı Anne-Baba Eğitim ve Farkındalık Atölyesi düzenlemekteyiz.

 

1. Yale Üniversitesi Anne-Baba Atölyesi

 

Her bireyin, ebeveynin ve ailenin farklı özellikleri ve problem alanları bulunmaktadır!” ilkesine uygun olarak aile ile “birebir” olarak gerçekleşmektedir. Ebeveynlere bireysel yapılacak olan oturumlarda, çocuklarınızla günlük yaşamda en sık karşılaştığınız problem alanları üzerine görüşmeler gerçekleştirip, birlikte çözümler üreteceğiz. Sizlere son zamanlarda sıklıkla belirtilen çocuğunuzla “kaliteli vakit geçirme” teriminin içeriğini deneyimleyeceğiniz bir ortam sunuyoruz. Oturum süreçleri aileden aileye değişebilmekte, sizlerin ihtiyaç alanlarınıza göre şekillenebilmektedir. Atölye süresi 6 haftadır (6 saat).

 

İlk görüşmeyi çocuğunuzu yakından tanımak üzere seansımızı ona ayırmaktayız. Sizlerle yapacağımız takip eden seanslarda ise; çocuğunuzla etkin iletişim kurma becerileri, ebeveynlik tutumlarınız, çocuklarınızda istenen davranışlar oluşturma, ailede stres yaratan unsurlarla baş etme becerileri, çocuğunuzla nasıl oyun oynamalısınız, çocuğunuzun özdenetimini kazanmasında ve kurallara uyumu gibi konularda kullanabileceğiniz çeşitli teknikler öğrenme fırsatı yakalayacaksınız. Terapi seansları boyunca, duygularınızı keşfedecek böylece davranışlarınız üzerine etkileri hakkında farkındalık kazanarak çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmenin keyfine varacaksınız. 

 

 

2. EVO Duygu-Odaklı Ebeveynlik Atölyesi

 

Çocuğunuzun duygu koçu olmaya hazır mısınız? İngiltere, Avustralya, Almanya ve Finlandiya'da bilimsel çalışmalar ile geliştirilmiş ebeveynlik atölyelerinden oluşturulmuş 6 haftalık (12 saat) EVO Duygu-Odaklı Ebeveynlik Atölyemize sizleri bekliyoruz. Atölyelerimiz, 8-10 kişilik gruplar şeklinde planlanmıştır. 

Bu atölyede;

  • Çocuğunuzun duygularını tanıyacak;

  • Çocuğunuzun kızgınlık, korkular, endişe gibi olumsuz duyguları ile nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenecek;

  • Kendi ebeveynlik stilleriniz ve ebeveynlik süreci hakkındaki duygularınız hakkında farkındalık geliştirecek;

  • Kendi ebeveynlik sürecinizde olumlu ve kalıcı değişiklikler yapma fırsatını yakalayacak;

  • Problemler karşısında sorun çözme yeteneği kazanacaksınız.

bottom of page