top of page

Uzman Klinik Psikolog

İrem Arı

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde onur derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Şehir Üniversitesi’nde “Diyalektik Davranış Terapisi Beceri Eğitiminin Depresyon Seviyesi Üzerindeki Etkisi” konulu tezi ile tamamlayıp
Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır.


Lisans eğitimi sırasında İstanbul Tıp Fakültesi Esnaf Hastanesi Çocuk Ergen Ruh Sağlığı Bölümü, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, Yaren Gülen Gözler Rehabilitasyon Merkezi, psikolojik danışmanlık merkezi gibi çeşitli kurumlarda stajyer psikolog olarak görev almıştır.


Yüksek lisans eğitimi süresince, İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoterapi Araştırmaları Laboratuvarı’nda, MMPI uygulamaları, bireysel psikoterapi ve Diyalektik Davranış Terapisi Beceri Eğitimi uygulamaları yapmıştır. Kartal Belediyesi Kadın Danışma Merkezinde gönüllü
psikolog olarak görev almış ve bireysel psikoterapi ve Diyalektik Davranış Terapisi Beceri Eğitimi uygulamaları yapmıştır. Çapa Tıp Fakültesinde fibromiyalji tanılı hastalara ve Kadıköy Belediyesi Koşuyolu Gönüllüevi’ndeki üyelere Diyalektik Davranış Terapisi Beceri Eğitimi uygulamaları yapmıştır. 


İstanbul Şehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimi süresince Diyalektik Davranış Terapisi süpervizyonu, Bilinçli Farkındalık Temelli Stres Azaltma Programı (MBSR) ve MMPI eğitimi almıştır. Ayrıca Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi almıştır.

Dr. Hakan Ertufan’dan Ölüm ve Yas Psikolojisi ve Hasta ve Yakını Psikolojisi eğitimlerini almıştır. Gottman Çift Terapisi 1. ve 2. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır. Dr. Emel Stroup tarafından verilen Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programını tamamlamıştır. Program kapsamında; Beck Yönelimli Kognitif Terapi Becerileri ve Klinik İlk Görüşme, Beck Yönelimli Kognitif Terapinin Depresyon Tedavisinde Uygulanması, Anksiyete Bozukluklarında Uygulanması, OKB Tedavisinde Uygulanması ve OKB’de ERP (Maruz Bırakarak Tepki Önleme)’nin Uygulanması workshoplarına katılmıştır.


Psikolojik destek çalışmalarına Evo Psikoloji’de devam etmektedir.
 

IMG-20200220-WA0004_2_edited_edited.jpg
bottom of page